Home Доступ до Публічної Інформації Нові ДСанПіН «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності»
Нові ДСанПіН «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності» PDF Друк e-mail
Написав Головний спеціаліст сангігвідділу Управління організації держсаннагляду Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області М.П. Дручковська   
Четвер, 17 жовтня 2013, 10:39

На сьогодні йде обговорення нових санітарних правил щодо обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів, які затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України №678 від 01.08.2013 року, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 09.08.2013 р. за №1370/23902, внесені до реєстру санітарних норм за №2.3-186-2013. Санітарні норми і правила, надруковані в Офіційному віснику України від 03.09.2013 р. №65, тобто з того дня вступили в дію. Як бачимо даний документ пройшов ряд інстанцій і відповідно над його розробкою працювала значна кількість науковців, спеціалістів, враховані всі критерії щодо створення безпечних умов перебування дітей в даних закладах.

Що ж викликало таке занепокоєння в громадськості ? Адже ж не так багато вже й змінилось,  основними відмінностями між Санітарними правилами по дошкільних навчальних закладах від 20.03.1985 р. є зменшення наповнюваності груп. Так згідно нових вимог наповнюваність груп не повинна перевищувати: для дітей до одного року - 10 осіб, від 1 до 3 років - 15 осіб, від 3 до 6 (7) років - 20 осіб, для дітей різновікових груп - 15 осіб, при цілодобовому перебуванні дітей - 10 осіб, в оздоровчий період - до 15 осіб; вимоги СанПіН №3231-85 - наповнюваність груп: для дітей від 2 місяців до одного року - 15 осіб, від 1 до 2 років - 20 осіб, від 2 до 3 років – 20 осіб і від 3 до 6 (7) років – 25 осіб це напевне викликає найбільшу стурбованість, так як ні для кого не є секретом, що частина дитячих садків, особливо в містах, є переповненими.

В новому документі чітко прописано, що після  перенесеного захворювання або тимчасової відсутності дітей за інших причин протягом 3 днів включно, прийом дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10-14 днів (в нормативному документі від 1985 року не було прописано після якого терміну дитина приходить в заклад з медичною довідкою закладу охорони здоров’я).

Згідно нових санітарних вимог у приміщеннях, кімнатах лікувальної фізкультури, залах для занять музикою, фізичною культурою, приміщеннях басейну, комп’ютерному класі, ігротеці мають бути встановлені бактерицидні лампи (стаціонарні, переносні). У дошкільних навчальних закладах можуть улаштовуватися куточки природи у групових (житлових) осередках, кімнати природи, де розміщуються безпечні для людей та утримання тварини (акваріумні рибки, птахи, хом’яки, морські свинки тощо.

Крім цього прописано, що розміщення базових станцій мобільного (стільникового) зв’язку та їх антен на дахах будинків дошкільних навчальних закладів забороняється. Встановлення базових станцій стільникового зв’язку та антен станцій на дахах житлових, громадських та інших будинків, що розташовані за межами території дошкільного навчального закладу дозволяється за умови, якщо рівень електромагнітного випромінювання на території і в приміщеннях дошкільного навчального закладу не буде перевищувати 2,5 мкВт/см-2 або 3 В/м відповідно до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань.

За наявності необхідної матеріально-технічної бази в дошкільному навчальному закладі повинні проводитися обов’язкові медичні огляди дітей. Огляди також можуть здійснюватися в закладі охорони здоров’я за територіальним принципом. Порядок їх проведення та склад спеціалістів, які до них залучаються, повинні відповідати наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29 листопада 2002 року №434 «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні». Лікарі оглядають дитину, роблять висновок про стан її здоров’я, за наявності показань дають рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування, профілактичних щеплень, режиму харчування тощо.

Медичною сестрою проводяться антропометричні виміри дітей (зріст, маса тіла) віком до 1 року - 1 раз на місяць, від 1 до 2 років - 1 раз у квартал, від 2 до 6 років - 1 раз на півроку. Під час літнього оздоровчого періоду антропометрію кожній дитині проводять щомісяця. Двічі на рік (вересень, лютий) лікарем-педіатром проводиться оцінка фізичного розвитку дітей відповідно до Критеріїв оцінки фізичного розвитку, фізичної підготовленості. При реєстрації у дітей і персоналу дошкільного навчального закладу контагіозних гельмінтозів (ентеробіоз, гіменолепідоз) повинен бути проведений комплекс профілактичних заходів щодо запобігання розповсюдженню гельмінтів. Заходи здійснюються при встановленні ентеробіозу у 20 % дітей і більше та у працівників дошкільного навчального закладу (після одноразового лабораторного дослідження).

Інвазованих дітей реєструють у журналі обліку інфекційних захворювань (форма 060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 січня 2006 року № 1«Про затвердження Форм первинної облікової документації з інфекційної, дерматовенерологічної, онкологічної захворюваності та інструкцій щодо їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції Україин 8 червня 2006 року за № 686/12560) і проводять лікування безпосередньо у дошкільному навчальному закладі. При напруженій епідемічній ситуації з контагіозних гельмінтозів профілактичні заходи повинні проводитись впродовж періоду лікування і протягом 3 днів після його закінчення. У групах із цілодобовим перебуванням дітей необхідно щоденно міняти та прасувати трусики, колготи, майки, футболки і постільну білизну, рушники.

 

Також не дозволяється встановлення кондиціонерів та зволожувачів повітря будь-якого типу. Як бачимо з вищевикладеного не такі вже й значні відмінності між вимогами сьогоднішніми і які були викладені в документі від 1985 року, окрім того всі вони направлені на збереження здоров’я наших дітей.

Останнє оновлення на Четвер, 17 жовтня 2013, 10:45
 
Головне Управління Держсанепідслужби у Тернопільській області, Powered by Joomla! and designed by design.3axig.net ;-)